Xiaomi
Xiaomi 14
📺
Ekran
6.36"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
4610 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.6 23mm OIS (Leica)
🤖
OS
Android 14 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 14 |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2023 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Açık Mor, Jade Yeşili |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.5 |
| Yükseklik (mm) | 152.8 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.36 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1200 x 2670 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz X4 + 3x3.15 GHz A720 + 2x2.96 GHz A720 + 2x2.27 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.6 23mm OIS (Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 115° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 75mm 3.2x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4610 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 14 Haberleri
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
08 Mayıs 2026Porsche Taycan Turbo GT elektrikli otomobil rekorunu kırdı
07 Mayıs 2026Redmi Watch 6 küresel yolculuğuna başladı
07 Mayıs 2026Xiaomi robot süpürge kampanyası Anneler Günü için başladı
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

