Xiaomi
Xiaomi 13 Ultra
📺
Ekran
6.73"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 23mm OIS (1" Sony IMX989 / Leica)
🤖
OS
Android 13 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 13 Ultra |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Zeytin Yeşili |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.95 |
| Yükseklik (mm) | 163.18 |
| Kalınlık (mm) | 9.06 |
| Ağırlık (g) | 227 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.73 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED E6 |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 521 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2600 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X3 + 2x2.8 GHz A715 + 2x2.8 GHz A710 + 3x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 23mm OIS (1" Sony IMX989 / Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/1.8 12mm 122° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/3.0 75mm 3.2x + 50MP f/4.1 240mm 10x OIS periskop |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / Quad Leica / Space Zoom / OIS |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 13 Ultra Haberleri
15 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için küresel tanıtım tarihi sızdırıldı
13 Mayıs 2026990 HP gücündeki Xiaomi YU7 GT ilk kez trafikte görüntülendi
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
05 Mayıs 2026SU7'nin başarısı Xiaomi’yi borsada yukarı taşıdı
02 Nisan 2026A101 2 Nisan 2026 elektronik kataloğuna iPhone 17 serisi damga vurdu
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

