vivo
vivo Y55 5G
📺
Ekran
6.58"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 700
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 11 (Funtouch 12)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | Y55 5G |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Midnight Galaxy, Illuminate Sunset |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.0 |
| Yükseklik (mm) | 163.4 |
| Kalınlık (mm) | 8.1 |
| Ağırlık (g) | 185 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.58 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2408 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 401 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 480 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 700 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Çift kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 11 (Funtouch 12) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 vivo Y55 5G Haberleri
28 Ocak 2022Vivo Y75 5G tanıtıldı: Dimensity 700 işlemci, 5000 mAh pil
17 Ocak 2022Vivo Y55 5G Dimensity 700 işlemciyle resmiyet kazandı
08 Aralık 2021Vivo Y55s 5G tanıtıldı: Dimensity 700, 6000 mAh pil
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş

