vivo
vivo Y22
📺
Ekran
6.55"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G85
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
64GB / 128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
13MP f/2.2
🤖
OS
Android 12 (Funtouch 12)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | Y22 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Metaverse Green, Starlit Blue, Dawn Gold |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.3 |
| Yükseklik (mm) | 164.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.4 |
| Ağırlık (g) | 190 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.55 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 720 x 1612 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 269 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G85 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (2x2.0 GHz A75 + 6x1.8 GHz A55) |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 64GB / 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 13MP f/2.2 |
| Geniş Açı Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | Çift kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | Micro USB |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (Funtouch 12) |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 vivo Y22 Haberleri
01 Mart 202410.000 TL altı fiyata sahip 5 Android telefon önerisi - Video
13 Aralık 2023Vivo'dan yeni yıl sürprizi: Cazip indirimler ve değerli hediyelerle akıllı telefon sahibi olma fırsatı
07 Kasım 2023MediaMarkt'ta Şahane Kasım kampanyasında dikkatimizi çeken 4 ürün [7-9 Kasım]
07 Kasım 2023MediaMarkt, yenilenen ürün serisiyle "Şahane Kasım" kampanyasına devam ediyor
15 Mart 2023Vivo'dan giriş ve orta segment modellerine Android güncelleme sözü
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
