vivo
vivo X100 Pro
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9300
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5400 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.6 OIS (1" Sony IMX989 / Zeiss T*)
🤖
OS
Android 14 (Funtouch 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X100 Pro |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Asteroid Black, Stargaze Blue, Titanium |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.3 |
| Yükseklik (mm) | 164.9 |
| Kalınlık (mm) | 9.5 |
| Ağırlık (g) | 225 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED E7 |
| Çözünürlük | 1260 x 2800 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9300 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Decacore (1x3.25 GHz X4 + 3x2.85 GHz A720 + 4x2.0 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.6 OIS (1" Sony IMX989 / Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 114° |
| Telefoto Kamera | 200MP f/2.67 3.7x 85mm OIS periskop |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | 1" sensör / 200MP zoom / Zeiss T* / OIS |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5400 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | var (15W) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Funtouch 14) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI |
📰 vivo X100 Pro Haberleri
21 Ekim 2025Vivo, Android 16 tabanlı OriginOS 6’yı 30’dan fazla modele ulaştıracak
24 Eylül 2025Xiaomi, Watch S4, Smart Band 10 Gold, Open Wear Stereo Pro ve Smart Camera C701 ürünlerini Türkiye’de satışa çıkardı
18 Temmuz 2025Vivo X300 Pro'nun işlemcisi ve piliyle ilgili detaylar ortaya çıktı
07 Nisan 2025Vivo X200 Ultra ve diğer yeni ürünlerinin tanıtım tarihini açıkladı
27 Şubat 2025Xiaomi 15 Ultra tanıtıldı: 200 megapiksel periskop kamera, 6000 mAh pil
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
