Tecno
Tecno Camon 50 Ultra 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5200 mAh
⚡
Şarj
65WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (1/1.3" RGBW)
🤖
OS
Android 16 (HiOS 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Camon 50 Ultra 5G |
| Çıkış Tarihi | Mart 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Blue, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.8 |
| Yükseklik (mm) | 160.4 |
| Kalınlık (mm) | 7.8 |
| Ağırlık (g) | 178 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP54 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 390 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-144Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz X4 + 5x3.15 GHz A720 + 2x2.3 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (1/1.3" RGBW) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.0 ultrawide |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.5 3.5x periskop OIS |
| Ön Kamera | 50MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Snapdragon 8 Gen 3 / LTPO / 3.5x periskop / 50MP ön / Android 16 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5200 |
| Kablolu Şarj (W) | 65W |
| Kablosuz Şarj (W) | var (50W) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (HiOS 16) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Tecno AI |
📰 Tecno Camon 50 Ultra 5G Haberleri
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
01 Temmuz 2025Nothing Headphone 1 modeli yüksek çözünürlüklü ses, uzun pil ömrü ve özgün tasarımıyla duyuruldu
28 Haziran 2025TECNO Camon 40 serisinde 2.000 TL indirim ve akıllı saat hediyesi
20 Mayıs 2025Tecno Camon 40 serisi Türkiye’ye geliyor
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş

