Tecno
Tecno Camon 40 Pro 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5200 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (1/1.56")
🤖
OS
Android 15 (HiOS 15)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Tecno |
| Model | Camon 40 Pro 5G |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Galaxy Black, Emerald Lake Green, Glacier White, Sandy Titanium |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.56 |
| Yükseklik (mm) | 164.32 |
| Kalınlık (mm) | 7.29 |
| Ağırlık (g) | 179 |
| Malzeme | Gorilla Glass 7i ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP54 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2436 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2000 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 7i |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 7300 Ultimate |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.5 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (1/1.56") |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Ön Kamera | 50MP f/2.0 AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 50MP ön AF / 144Hz / IP54 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5200 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (HiOS 15) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Tecno AI |
📰 Tecno Camon 40 Pro 5G Haberleri
28 Kasım 2025TECNO’da Kasım fırsatları: Alt limitsiz 1.000 TL kupon indirimi
01 Eylül 20255G ihalesi 16 Ekim 2025’te yapılacak
25 Ağustos 2025Tecno Camon 40 Premier 5G, 7.000 TL indirimle satışta (Ağustos 2025)
21 Ağustos 2025TECNO ve Digiturk iş birliğiyle akıllı telefonlarda %40 indirim başladı
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
Diğer Tecno Telefonları
Tecno
Tecno Pova 7 Ultra 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 8350 Ultimate
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 7 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 7300 Ultimate
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Pova 6 Pro 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6080
- 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Tecno
Tecno Spark 50
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
