Sony
Sony Xperia 5 V
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
🤖
OS
Android 13 (15'e kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Sony |
| Model | Xperia 5 V |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Platin Gümüş, Mavi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 68.0 |
| Yükseklik (mm) | 154.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 182 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | FHD+ OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2520 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 449 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR BT.2020 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X3 + 2x2.8 GHz A715 + 3x2.8 GHz A710 + 2x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35") |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 124° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/2.3 85mm OIS |
| Ön Kamera | 12MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@120fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss / OIS / 48MP RYYB sensör / 3.5mm jak |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (15'e kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Sony Xperia 5 V Haberleri
25 Nisan 2026Xperia 1 VIII ölçüleri ve kamera tasarımı netleşiyor
20 Nisan 2026Sony Xperia 1 VIII tasarımı sızdı, kamera yerleşimi değişti
24 Aralık 2025Samsung, Galaxy S26 Ultra’da kamera yaklaşımını yeniden değerlendiriyor
12 Aralık 2025Ayaneo, Xperia Play'den ilham alan kaydırılabilir oyun telefonu Pocket Play’i gözler önüne çıkardı
02 Kasım 2025Ayaneo Phone, retro “Remake” markasıyla resmen doğrulandı
Diğer Sony Telefonları
Sony
Sony Xperia 10 VII
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VI
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 1
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 VI
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 V
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 52MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
