Sony
Sony Xperia 10 VI
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Snapdragon 6 Gen 1
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 14 (16'ya kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Sony |
| Model | Xperia 10 VI |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Mavi, Lavanta |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 68.0 |
| Yükseklik (mm) | 155.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 164 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | IP65 + IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2520 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 449 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 6 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.2 GHz A78 + 4x1.8 GHz A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.0 124° |
| Ön Kamera | 8MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 21:9 / 164g hafif / 3.5mm jak |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (16'ya kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Sony Xperia 10 VI Haberleri
12 Aralık 2025Ayaneo, Xperia Play'den ilham alan kaydırılabilir oyun telefonu Pocket Play’i gözler önüne çıkardı
15 Eylül 2025Apple iOS 26 ve iPadOS 26 güncellemelerini yayınladı
12 Eylül 2025Sony Xperia 10 VII resmi olarak tanıtıldı: Yeni tasarım ve gelişmiş donanım
09 Eylül 2025Sony Xperia 10 VII’nin tasarımı ve özellikleri netleşiyor
25 Ağustos 2025Xperia 10 VII kılıf sızıntısı tasarımı ve donanımı gösteriyor
Diğer Sony Telefonları
Sony
Sony Xperia 10 VII
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 VI
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 5 V
- 6.1" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 V
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 52MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
