Sony
Sony Xperia 1 VI
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
🤖
OS
Android 14 (16'ya kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Sony |
| Model | Xperia 1 VI |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Platin Gümüş, Haki, Kırmızı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 192 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | LTPO OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 396 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1300 |
| HDR Desteği | HDR10 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz X4 + 5x3.15 GHz A720 + 2x2.3 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35") |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 124° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/2.3-3.5 85-170mm 3.5-7.1x OIS |
| Ön Kamera | 12MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss / OIS / 7.1x optik zoom / LTPO / 3.5mm jak / 2 gün pil |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (16'ya kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Sony Xperia 1 VI Haberleri
18 Mayıs 2026Sony AI Camera Assistant örnekleri kullanıcıları böldü
13 Mayıs 2026Sony Xperia 1 VIII eski Xperia ruhunu koruyarak geldi
12 Mayıs 2026Sony Xperia 1 VIII hakkında yeni detaylar ortaya çıktı
25 Nisan 2026Xperia 1 VIII ölçüleri ve kamera tasarımı netleşiyor
20 Nisan 2026Sony Xperia 1 VIII tasarımı sızdı, kamera yerleşimi değişti
Diğer Sony Telefonları
Sony
Sony Xperia 1 VIII
- 6.5 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB RAM
- 5000 mAh mAh
- 48 MP, f/1.9, 24mm, 1/1.35", OIS, dual pixel PDAF
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VII
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VI
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 1
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 5 V
- 6.1" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş

