📱
Sony
Sony Xperia 5 IV
📺
Ekran
6.1"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
12MP f/1.7 OIS (1/1.7")
🤖
OS
Android 12 (15'e kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Sony |
| Model | Xperia 5 IV |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Ekru, Yeşil |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 67.0 |
| Yükseklik (mm) | 156.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 172 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.1 |
| Panel Tipi | FHD+ OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2520 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 449 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | HDR BT.2020 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Ana Kamera | 12MP f/1.7 OIS (1/1.7") |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 124° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/2.4 70-105mm 2.9-4.4x OIS |
| Ön Kamera | 12MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@120fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Kompakt amiral / Zeiss / OIS / 4K video / 3.5mm jak |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | 30W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (15'e kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Sony Xperia 5 IV Haberleri
13 Mayıs 2026Sony Xperia 1 VIII eski Xperia ruhunu koruyarak geldi
12 Mayıs 2026Sony Xperia 1 VIII hakkında yeni detaylar ortaya çıktı
02 Kasım 2025Ayaneo Phone, retro “Remake” markasıyla resmen doğrulandı
15 Eylül 2025Apple iOS 26 ve iPadOS 26 güncellemelerini yayınladı
05 Haziran 2025Sony, PlayStation için "arcade" tarzı dövüş kolunu tanıttı
Diğer Sony Telefonları
Sony
Sony Xperia 1 VIII
- 6.5 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB RAM
- 5000 mAh mAh
- 48 MP, f/1.9, 24mm, 1/1.35", OIS, dual pixel PDAF
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VII
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VI
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 1
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 VI
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş

