Sony
Sony Xperia 1 IV
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
30WW
📷
Ana Kamera
12MP f/1.7 OIS (1/1.7")
🤖
OS
Android 12 (15'e kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Sony |
| Model | Xperia 1 IV |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mor, Beyaz |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.0 |
| Yükseklik (mm) | 165.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 187 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | 4K OLED |
| Çözünürlük | 1644 x 3840 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 643 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR BT.2020 |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Ana Kamera | 12MP f/1.7 OIS (1/1.7") |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 124° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/2.3 85-125mm 3.5-5.2x OIS |
| Ön Kamera | 12MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@120fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | 4K ekran / 4K120fps video / Zeiss / OIS / 3.5mm jak / Fotoğrafçı dedikasyonu |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 30W |
| Kablosuz Şarj (W) | 30W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (15'e kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Sony Xperia 1 IV Haberleri
17 Aralık 2025Volkswagen, 88 yıllık tarihinde Almanya’da ilk kez fabrika kapattı
02 Kasım 2025Ayaneo Phone, retro “Remake” markasıyla resmen doğrulandı
15 Eylül 2025Apple iOS 26 ve iPadOS 26 güncellemelerini yayınladı
03 Haziran 2025Apple, WWDC 2025 öncesi X’te özel hashmoji yayına aldı
01 Haziran 2025Frankenstein, Wake Up Dead Man ve Squid Game Tudum 2025’te ilk kez gösterildi
Diğer Sony Telefonları
Sony
Sony Xperia 10 VII
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 10 VI
- 6.1" ekran
- Snapdragon 6 Gen 1
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 1 VI
- 6.5" ekran
- Snapdragon 8 Gen 3
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
Sony
Sony Xperia 5 V
- 6.1" ekran
- Snapdragon 8 Gen 2
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 48MP f/1.9 OIS (Exmor T 1/1.35")
Fiyat belirtilmemiş
