📱
POCO
POCO X6
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 7s Gen 2
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5100 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
64MP f/1.79 OIS
🤖
OS
Android 13 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | X6 |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, Blue, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.3 |
| Yükseklik (mm) | 161.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 181 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1220 x 2712 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 446 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1800 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 7s Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.40 GHz A78 + 4x1.95 GHz A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 64MP f/1.79 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5100 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI |
📰 POCO X6 Haberleri
28 Nisan 2026Poco C81 Pro 6000 mAh pili ve büyük ekranıyla sahneye çıktı
18 Mart 2026Poco X8 Pro serisi tanıtıldı: Daha büyük pil, daha güçlü işlemci
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
24 Haziran 2025POCO F7 tanıtıldı: Snapdragon 8s Gen 4 ve 90W şarj desteğiyle geliyor
27 Mart 2025Donanımı ve yazılım desteğiyle üst orta segmentte iddialı olan Poco F7 Pro resmiyet kazandı
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş

