📱
POCO
POCO F6 Pro
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.6 OIS
🤖
OS
Android 14 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | POCO |
| Model | F6 Pro |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.9 |
| Yükseklik (mm) | 162.6 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 209 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP64 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 526 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X3 + 2x2.8 GHz A715 + 2x2.8 GHz A710 + 3x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.6 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 16MP f/2.24 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / LTPO |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI |
📰 POCO F6 Pro Haberleri
09 Mart 2026POCO X8 Pro ve X8 Pro Max modellerinin 17 Mart’ta tanıtılacağı açıklandı
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
08 Mayıs 2025Poco F7'nin küresel çıkışı için işaret geldi
29 Nisan 2025POCO F6, Hepsiburada’da yeni ve daha avantajlı fiyatıyla satışta (Nisan 2025)
27 Mart 2025Poco F7 Ultra, Snapdragon 8 Elite ve yeni nesil kamera sistemiyle tanıtıldı
Diğer POCO Telefonları
POCO
POCO X8 Pro
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8s Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.59 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F8 Pro
- 6.59" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6210 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
POCO
POCO F7 Ultra
- 6.67" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 5300 mAh
- 50MP f/1.6 OIS
Fiyat belirtilmemiş
