OPPO
OPPO Reno8
📺
Ekran
6.43"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 1300
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS (Sony IMX766)
🤖
OS
Android 12 (ColorOS 12.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Reno8 |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Shimmer Gold, Shimmer Black, Shimmer Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.0 |
| Yükseklik (mm) | 159.7 |
| Kalınlık (mm) | 7.67 |
| Ağırlık (g) | 179 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.43 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 411 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 1300 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz A78 + 3x2.6 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G77 MC9 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS (Sony IMX766) |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 (Sony IMX709) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / MariSilicon X |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (ColorOS 12.1) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS / 3 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Reno8 Haberleri
21 Kasım 2024Oppo ColorOS 15 güncellemesinin uluslararası dağıtım takvimini açıkladı
02 Şubat 2023Oppo Reno 8T ve Reno 8T 5G tanıtıldı, işte özellikleri
30 Ocak 2023Oppo Reno 8T'nin fiyatı ortaya çıktı
17 Ağustos 2022Oppo Reno 8 4G Snapdragon 680 ile geliyor
18 Temmuz 2022Oppo Reno 8 Pro ve Reno 8 dünyaya açılıyor
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

