OPPO
OPPO Reno8 Pro
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8100 Max
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
80W (SUPERVOOC)W
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS (Sony IMX766)
🤖
OS
Android 12 (ColorOS 12.1)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | OPPO |
| Model | Reno8 Pro |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Glazed Black, Glazed Green |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 161.2 |
| Kalınlık (mm) | 7.34 |
| Ağırlık (g) | 183 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2412 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 394 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8100 Max |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (4x2.85 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS (Sony IMX766) |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 (Sony IMX709) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Night Mode / MariSilicon X |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W (SUPERVOOC) |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (ColorOS 12.1) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS / 3 yıl güvenlik |
| Yapay Zeka Özellikleri | ColorOS AI |
📰 OPPO Reno8 Pro Haberleri
21 Kasım 2024Oppo ColorOS 15 güncellemesinin uluslararası dağıtım takvimini açıkladı
17 Ağustos 2022Oppo Reno 8 4G Snapdragon 680 ile geliyor
18 Temmuz 2022Oppo Reno 8 Pro ve Reno 8 dünyaya açılıyor
23 Mayıs 2022Oppo Reno 8 serisi tanıtıldı, işte özellikleri
17 Mayıs 2022Oppo Reno 8 serisinin üyeleri resmi mağazada görüldü
Diğer OPPO Telefonları
OPPO
OPPO Find N6
- 8.12 inç (iç) / 6.62 inç (dış)" ekran
- Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5
- 12 GB / 16 GB LPDDR5X RAM
- 6000 mAh (Si/C Li-Ion) mAh
- 200 MP, f/1.8, OIS, Hasselblad
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A6 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5x 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 6GB / 8GB RAM
- 6000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
OPPO
OPPO A5 Pro 5G
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 6300
- 8GB / 12GB RAM
- 5800 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş

