Honor
Honor X9b 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 6 Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5800 mAh
⚡
Şarj
35WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.75 OIS
🤖
OS
Android 13 (MagicOS 7.2)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Honor |
| Model | X9b 5G |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Black, Titanium Silver, Cyan Lake |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.6 |
| Yükseklik (mm) | 163.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.0 |
| Ağırlık (g) | 185 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | IP53 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2388 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 387 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 6 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.2 GHz A78 + 4x1.8 GHz A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.75 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 5800 mAh |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5800 |
| Kablolu Şarj (W) | 35W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.1 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (MagicOS 7.2) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Honor X9b 5G Haberleri
17 Nisan 2025Honor X9b ve Redmi Note 14 A101 17 Nisan 2025 kataloğunda
06 Kasım 2024Honor X9c tanıtıldı: Yüksek kapasiteli pil, dayanıklı tasarım
16 Ekim 2023iPhone 15 Pro Max, iPhone 14'e kıyasla yüzde 12 daha pahalı
Diğer Honor Telefonları
Honor
Honor Play 80 Plus
- 6.61 inç" ekran
- Qualcomm Snapdragon 4 Gen 4
- 6 GB / 8 GB RAM
- 7500 mAh mAh
- 13 MP, f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Pro
- 6.57" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600
- 6.57" ekran
- Snapdragon 7 Gen 4
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 (global) / 6400 (EU) mAh
- 200MP f/1.9 OIS (1/1.4" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş
Honor
Honor 600 Lite
- 6.6" ekran
- MediaTek Dimensity 7100 Elite
- 8GB / 12GB RAM
- 6520 mAh
- 108MP f/1.8 (1/1.67" PDAF)
Fiyat belirtilmemiş

