Apple
Apple iPhone Air
📺
Ekran
6.5"
⚡
İşlemci
Apple A19 Pro
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
3149 mAh
⚡
Şarj
20WW
📷
Ana Kamera
48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS
🤖
OS
iOS 26
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPhone Air |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gökyüzü Mavisi, Yıldız Işığı, Siyah, Pembe |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.7 |
| Yükseklik (mm) | 156.2 |
| Kalınlık (mm) | 5.6 |
| Ağırlık (g) | 165 |
| Malzeme | Titanyum çerçeve (Grade 5) / cam ön ve arka |
| Su/Toz Direnci | IP68 (6m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.5 |
| Panel Tipi | Super Retina XDR OLED ProMotion |
| Çözünürlük | 1260 x 2736 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (ProMotion / AOD) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 |
| HDR Desteği | HDR10 / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Ceramic Shield 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple A19 Pro |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Hexa-core (2x4.26 GHz + 4x2.x GHz) |
| GPU | Apple GPU (5-core) |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS |
| Ön Kamera | 18MP f/1.9 TrueDepth Centre Stage |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@240fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Action Button / Camera Control / Photonic Engine |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 3149 |
| Kablolu Şarj (W) | 20W |
| Kablosuz Şarj (W) | 20W (MagSafe) / 15W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | Hayır |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 6.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C USB 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iOS 26 |
| Güncelleme Süresi | 5 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Apple Intelligence / Siri |
📰 Apple iPhone Air Haberleri
11 Mayıs 2026Apple’ın iPad satışlarını Android tabletler değil eski iPad’ler zorluyor
11 Mayıs 2026Apple Safari’de sekme karmaşasını otomatik olarak çözecek yeni sistemi test ediyor
11 Mayıs 2026One UI 8.5 ABD’de Galaxy S25 modellerine ulaşmaya başladı
10 Mayıs 2026macOS 27, Tahoe’daki Liquid Glass pürüzlerini temizleyecek
08 Mayıs 2026Apple’ın yeni giyilebilir cihazı Siri ve kamera ile gelecek
Diğer Apple Telefonları
Apple
Apple iPhone 16 Pro Max
- 6.9" ekran
- Apple A18 Pro
- 8GB RAM
- 4685 mAh
- 48MP f/1.78 24mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16 Pro
- 6.3" ekran
- Apple A18 Pro
- 8GB RAM
- 3582 mAh
- 48MP f/1.78 24mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16 Plus
- 6.7" ekran
- Apple A18
- 8GB RAM
- 4674 mAh
- 48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPhone 16
- 6.1" ekran
- Apple A18
- 8GB RAM
- 3561 mAh
- 48MP f/1.6 26mm sensor-shift OIS
Fiyat belirtilmemiş

