📱
Samsung
Samsung Galaxy Tab S9 FE
📺
Ekran
10.9"
⚡
İşlemci
Exynos 1380
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
8000 mAh
⚡
Şarj
45WW
🤖
OS
Android 13 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy Tab S9 FE |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Grafit, Lavanta, Nane |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 165.2 |
| Yükseklik (mm) | 255.2 |
| Kalınlık (mm) | 6.5 |
| Ağırlık (g) | 523 |
| Malzeme | Plastik ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 10.9 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1600 x 2304 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 248 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 400 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Exynos 1380 |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G68 MP5 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Arka Kamera | 8MP f/2.0 |
| Ön Kamera | 10MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@30fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 8000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Galaxy AI |
📰 Samsung Galaxy Tab S9 FE Haberleri
07 Nisan 2026Galaxy S26 güncellemesi yayında: Beklenen kamera düzeltmesi yok
10 Mart 2026Samsung, Galaxy S26 serisinin kamera özelliğini S25’e taşıyabilir
24 Şubat 2026Samsung’un vazgeçtiği özellik iPhone 18 Pro ile yeniden sahneye çıkıyor
12 Ocak 2026Galaxy S26 serisi erken testlerde ilk izleri verdi
21 Ekim 2025iPhone 18 Pro’nun kamerasında geçiş noktası diyafram olacak
Diğer Samsung Tabletları
Samsung
Samsung Galaxy Tab S10 Lite
- 10.9" ekran
- Exynos 1380
- 6GB / 8GB RAM
- 8000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab S11 Ultra
- 14.6" ekran
- MediaTek Dimensity 9400+
- 12GB / 16GB RAM
- 11600 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab S11
- 11.0" ekran
- MediaTek Dimensity 9400+
- 12GB RAM
- 8400 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab A9+
- 11.0" ekran
- Snapdragon 695 5G
- 4GB / 8GB RAM
- 7040 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
