Samsung
Samsung Galaxy Tab S8
📺
Ekran
11.0"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
8000 mAh
⚡
Şarj
45WW
🤖
OS
Android 12 (16'ya kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Samsung |
| Model | Galaxy Tab S8 |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Gümüş, Grafit, Pembe Altın |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 165.3 |
| Yükseklik (mm) | 253.8 |
| Kalınlık (mm) | 6.3 |
| Ağırlık (g) | 503 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 11.0 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1600 x 2560 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 274 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | microSDXC |
Kamera
| Arka Kamera | 13MP f/2.0 |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 ultrawide ön |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 8000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 3.1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (16'ya kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Galaxy AI |
📰 Samsung Galaxy Tab S8 Haberleri
02 Mart 2026Gerçek sessizlik, gerçek ses: Huawei FreeBuds Pro 5 İncelemesi
23 Ekim 2025Tablet formunda profesyonel çalışma alanı: Samsung Galaxy Tab S11 Ultra İncelemesi
11 Eylül 2025Galaxy Tab A9 ve Redmi Note 14 A101 kampanyasında satışa çıktı
06 Eylül 2025Türkiye'de Android 16 ve Onu UI 8 güncellemesini alacak ilk Samsung cihazları netleşti
21 Ağustos 2025A101 21 Ağustos 2025 Aldın Aldın elektronik listesinde Redmi Note 14, televizyonlar ve tabletler satışa çıkıyor
Diğer Samsung Tabletları
Samsung
Samsung Galaxy Tab S10 Lite
- 10.9" ekran
- Exynos 1380
- 6GB / 8GB RAM
- 8000 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab S11 Ultra
- 14.6" ekran
- MediaTek Dimensity 9400+
- 12GB / 16GB RAM
- 11600 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab S11
- 11.0" ekran
- MediaTek Dimensity 9400+
- 12GB RAM
- 8400 mAh
- 13MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
Samsung
Samsung Galaxy Tab A9+
- 11.0" ekran
- Snapdragon 695 5G
- 4GB / 8GB RAM
- 7040 mAh
- 8MP f/2.0
Fiyat belirtilmemiş
