Chrome OS koyu mod desteği yakında kullanıma sunulabilir

Chrome OS için koyu mod desteğinin ilk işareti sonunda görüldü. Android Central sitesinde yer alan habere göre, söz konusu özelliğe ilk olarak deneysel yeniliklerin test edildiği Canary kanalında rastlandı.

Canary kanalında test edilen özellikler kimi zaman her gün güncelleniyor. Bu özelliklere sadece geliştirici moduna alınan Chromebook’lar üzerinden erişilebiliyor. Bu modun Chrome OS’in geliştirici kanalından farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Google, Canary sürümünün “kararlı” olmayabileceğini özellikle vurguluyor.

Chromebook’unda koyu modu aktif hâle getirmek isteyenlerin öncelikle Canary kanalını yüklemesi gerekiyor. Bu işlemin yapılmasının ardından Chrome açılıyor ve adres çubuğuna chrome://flags/#enable-force-dark ve chrome://flags/#enable-webui-dark-mode yazılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Edge içinde çocuklar için Çocuk Modu açtı

Android Central’ın haberine göre, koyu renk modunda bazı hatalar olsa da sistem genelinde işlediği görülüyor. Google Chrome OS öncesinde Gmail, Google Takvim ve Google Fit gibi uygulamaları için koyu mod desteği sunmaya başlamıştı. Android ve iOS’te de sistem çapında koyu mod desteği geçtiğimiz yıldan bu yana sunuluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...