Eğlence

CD Projekt Red Gwent desteğini sonlandırıyor

cd projekt red gwent

CD Projekt Red Gwent’in yol haritasını bir videoyla açıklarken, üzücü bir duyuru yaptı. 2023’ten sonra oyun için yeni kart çıkarmayacak olan şirket, aktif desteği de sonlandıracak. Bu noktada Gwent’in The Witcher dünyasından bir kart oyunu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Oyunun 72 parçalık son kartları üç gruba ayrılmış şekilde 2023’ün nisan, temmuz ve eylül aylarında dağıtıma çıkacak. Videoda geliştiricilerin son kart grubunun dağıtımının ardından durumu gözlemleyeceğini ve sonrasında süreci oyunculara bırakacağı bilgisi veriliyor.

Geliştiricilerden biri, Gwent oyuncularına doğru araçların sunulmasının amaçlandığının altını çizdi. Oyuncuların kartlar hakkında geri bildirim vermesini mümkün kılacak olan CD Projekt Red, böylelikle destek sonlandırıldıktan sonra bile oyuncuların oyunu etkileyebileceğine dikkat çekti.

CD Projekt Red Gwent dışında bir oyunun daha fişini çekiyor

CD Projekt Red Gwent dışında bir oyunun daha fişini çekiyor. Pokemon Go benzeri bir deneyim sunan mobil oyun The Witcher: Monster Slayer’ın desteği de 2023’te sonlandırılacak. 30 Ocak’ta uygulama mağazalarından çekilecek olan oyun, 30 Haziran’da oyuncularına veda edecek.

Bu noktada CD Projekt Red’in ajandasının bir hayli dolu olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çok sayıda yeni The Witcher deneyimi üzerinde çalışan stüdyo, serinin ilk oyununu da yenilenmiş şekilde oyunculara sunacak. Yeni Cyberpunk oyunu da şirketin projeleri arasında bulunuyor. Bu yoğunluk nedeniyle şirketin kaynaklarını dengeli kullanmayı seçtiğini hatırlatmakta fayda var.

İLGİLİ HABERLER