Canon 4K video kameraları XC10 ve C300 Mark II ile iddialı hareket ediyor

canon-xc10-080415-1

Canon üç yeni ürünle 4K video açılımı yapıyor. Yeni ürünler profesyonelleri ve profesyonel seviyesindeki tüketicileri hedefliyor.

Bu ürünlerden ilki olan Canon XC10 4K video kamera son kullanıcılara veya video çekimine hevesli kişilere en fazla hitap eden ürün olma özelliğini taşıyor. Profesyonel seviyedeki standartlarda çekim yapma imkanı sunan bu kamera profesyonel seçeneklere göre daha makul fiyat çizgisinden sunulmasıyla da dikkat çekiyor.

2500 dolarlık yurt dışı satış fiyatına sahip olan bu kamera, dahili CFast 2.0 karta en fazla 350 Mbps hızda 3840 x 2160 piksel çözünürlükte 4K Ultra HD veya SD karta en fazla 50 Mbps hızda Full HD video kaydı gerçekleştiriyor. Ayrıca profesyonel standartta 4:2:2 renk örneklemesine sahip, 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi de yapabiliyor.

10x optik zumlu lense görüntü sabitleme teknolojisi ve 27.3-273 mm. odaklama aralığı eşlik ediyor. Açılı yapısı sayesinde döndürülebilir dokunmatik LCD ekranına ek olarak, optik büyüteçli vizörü de opsiyonel olarak sunuluyor ve bu küçük ekrana yerleştirilebiliyor.

Kayıt işlemi Canon’un XF-AVC H.264 kodlayıcısıyla yapılıyor. Dahili Wi-Fi özelliğine sahip olan bu video kamera haziran ayında piyasada olacak.

Duyurulan bir diğer video kamera olan Canon EOS C300 Mark II daha çok film yapımcılarını ve yayıncıları hedefliyor. 20 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olan bu kamera eylül ayında satışa sunulacak. 3840 x 2160 yayın ve 4096 x 2160 DCI sinematik çözünürlüklerde 4K video çekim imkanı veriyor.

Ayrıca Japon üretici 24 inç 4K monitörü DP-V2410’u da duyurdu. Bu monitör de oynatma veya kayıtları düzenleme için kullanılacak.

watchOS 8 İncelemesi

Sonbahar geldi ve Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 ile birlikte akıllı saatleri için watchOS 8 güncellemesini yayınladı. Diğer Apple cihazları gibi geniş bir...

Twitter’a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak şirket cuma günü geleceğe dair baz umut verici bazı haberler paylaştı....

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun