BlackBerry Q10’un piyasaya çıkmasının ardından açıklamalar yapan BlackBerry CEO’su Thorsten Heins, tabletlerin mobil pazardaki yerini küçük gören demeçlerine bir yenisini daha ekledi. Bloomberg’e konuşan Heins, beş yıl içinde ortada tablet kullanmayı gerektirecek bir durum olmayacağını ifade etti. İş yerlerinde büyük ekranların varlığını sürdüreceğini belirten CEO, bunların da tabletten farklı olacağını ve tabletlerin iyi bir iş modeli olmadığını sözlerine ekledi.

rim-thorsten-heins-blackberry-10-250912

BlackBerry’nin tablet pazarındaki denemesi olan PlayBook şirketin en başarısız denemelerinden biri olarak tarihe geçmiş durumda. Piyasaya çıkışından hemen sonra fiyatı düşen tablet şirketin 2011’in son döneminde 485 milyon dolar zarar etmesine neden olmuştu. 2012’nin başında göreve geldikten sonra tabletlerden yavaş yavaş uzaklaşan Heins, şirketin geleceğinin yeni platformuna ve telefonlara bağlı olduğunu belirtmişti. Z10 ve Q10 ile telefona odaklanma planını uygulamaya koyan BlackBerry CEO’sunun şimdi tüm tablet pazarını hedef tahtasına oturtması iPad gibi tabletlerin her geçen gün daha fazla sattığı bir ortamda kulağa garip geldiği bir gerçek.

İlgili >> Bloomberg

1 YORUM

  1. Böyle düşüncelere kapıldığı için her gün biraz daha batıyor şirket. Son telefon hamleleri ışık var gibi gözükse de bence blackberry’i bunlar da kurtaramayacak. İlerde biri satın alıp tarihe gömülecektir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz