Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor

İkili ortak vakıflarında birlikte çalışmayı sürdürecek

Bill Gates ve Melinda Gates, 27 yıllık beraberliklerini sonlandırma kararı aldıklarını yaptıkları açıklamayla duyurdular. Yapılan ortak açıklamada, ikilinin yaşamlarının bundan sonraki aşamasında bir çift olarak beraber büyüyemeyeceği gerekçesiyle bu kararın alındığı belirtildi.

Microsoft’un kurucularından biri olan Bill Gates’i teknolojiyle çok ilgili olmayan insanların bile tanıdığı rahatlıkla söylenebilir. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates, servetinin önemli bir kısmını eşi Melinda ile 2000’de kurduğu Gates Vakfı’na aktarmıştı. Dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri hâline gelen vakfın şimdiye kadarki bağışlarının toplamı 50 milyar seviyesine ulaşmış durumda.

Bill, 2000’de Microsoft CEO’luğundan, 2008’de şirketteki tam zamanlı görevinden ve daha sonrasında da yönetim kurulundan ayrılmıştı. Bu kararların hepsi hayır işlerine daha fazla vakit ayırabilmek amacıyla alınmıştı. Microsoft’ta ürün pazarlama müdürü olarak görev yapan Melinda ise 1996’da görevinden ayrılmıştı.

Çiftin ayrılığının Gates Vakfı’nı nasıl etkileyeceği konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Yapılan açıklamada vakfın misyonuna dair ortak inançlarının sürdüğünü belirten ikili, burada birlikte çalışmaya devam edecek. Bill ve Melinda’nın yanı sıra Warren Buffett gibi isimlerin de mütevelli heyetinde bulunduğu vakfın CEO’luğunu Mark Suzman yürütüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...