Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor

İkili ortak vakıflarında birlikte çalışmayı sürdürecek

Bill Gates ve Melinda Gates, 27 yıllık beraberliklerini sonlandırma kararı aldıklarını yaptıkları açıklamayla duyurdular. Yapılan ortak açıklamada, ikilinin yaşamlarının bundan sonraki aşamasında bir çift olarak beraber büyüyemeyeceği gerekçesiyle bu kararın alındığı belirtildi.

Microsoft’un kurucularından biri olan Bill Gates’i teknolojiyle çok ilgili olmayan insanların bile tanıdığı rahatlıkla söylenebilir. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates, servetinin önemli bir kısmını eşi Melinda ile 2000’de kurduğu Gates Vakfı’na aktarmıştı. Dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri hâline gelen vakfın şimdiye kadarki bağışlarının toplamı 50 milyar seviyesine ulaşmış durumda.

Bill, 2000’de Microsoft CEO’luğundan, 2008’de şirketteki tam zamanlı görevinden ve daha sonrasında da yönetim kurulundan ayrılmıştı. Bu kararların hepsi hayır işlerine daha fazla vakit ayırabilmek amacıyla alınmıştı. Microsoft’ta ürün pazarlama müdürü olarak görev yapan Melinda ise 1996’da görevinden ayrılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Krispy Kreme Xbox için özel donut çörekleri satmaya başlıyor

Çiftin ayrılığının Gates Vakfı’nı nasıl etkileyeceği konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Yapılan açıklamada vakfın misyonuna dair ortak inançlarının sürdüğünü belirten ikili, burada birlikte çalışmaya devam edecek. Bill ve Melinda’nın yanı sıra Warren Buffett gibi isimlerin de mütevelli heyetinde bulunduğu vakfın CEO’luğunu Mark Suzman yürütüyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...