Eğlence

ASUS’tan TV’leri akıllandıran multimedya cihazı: O!Play Mini Plus

Akıllı TV’ler son zamanların teknoloji trendleri arasında yer alıyor. İnternete sürekli bağlı olan bu TV’ler sayesinde müzik sitelerinden sosyal medyaya, video paylaşım kanallarından internet televizyonlarına kadar çeşitli içeriklere erişim sağlıyor. Yalnız TV’ler mobil cihazlar gibi sık değiştirme aralığına sahip olan ürünler değil, bu nedenle herkesin Akıllı TV’lere geçişi o kadar da hızlı olmuyor. Örneğin evimde bugünün gelişmiş akıllı TV özelliklerine sahip olmayan bir TV var, üç yaşında ve henüz değiştirmeyi düşünmüyorum.

Benim gibi durumda olanlar için ara geçiş niteliği taşıyan ürünler biraz daha isabetli olabilir. ASUS’un O!Play Mini Plus da bunların arasında yer alıyor. Hem HD medya oynatıcısı hem de akıllı TV işlevlerini barındıran bir cihaz olan O!Play Mini Plus ister Gigabit LAN ister kablosuz bağlantı üzerinden bağlanma fırsatı sunuyor. Mediafly, Dailymotion, Facebook, YouTube, Picasa, Flickr gibi servislere, yüzlerce internet TV ve radyosuna bu cihaz üzerinden erişmek mümkün.

ASUS O!Play Mini Plus bu ay içinde 109$+KDV’lik fiyat etiketiyle Türkiye’de satışta olacak. Ürünle ilgili detayları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

TELEVİZYONUNUZU AKILLANDIRIN!

Geleneksel eğlence aracımız olan televizyonların yerini internetin almaya başlamasıyla birlikte, TV’ler yenileniyor, internet ve sosyal ağlar ile birleşerek akıllanıyor. Müzik sitelerinden sosyal medyaya, video paylaşım kanallarından internet televizyonlarına kadar internet üzerinden ulaşılan birçok farklı içeriğe televizyondan erişim sağlayan Smart TV (akıllı TV)’ler üzerinde onlarca içerik sağlayıcı barındırıyor.

Akıllı TV’lerin kuşkusuz en cezp edici özelliği bilgisayar ve televizyonu bir araya getirmesi ve interneti daha büyük bir ekranda sunuyor olması. Ancak akıllı televizyonlara geçiş aşaması ister istemez yeni ve yüklü bir maliyet ortaya çıkarıyor. Bu maliyeti bir medya oynatıcısı sayesinde ortadan kaldırabilir ve yeni bir TV almak yerine, var olan TV’nizi akıllandırmayı oldukça kolay başarabilirsiniz.

ASUS’un ürettiği O!Play Mini Plus hem dünyanın ilk HD medya oynatıcısı hem de TV üzerinden sosyal ağlara girmenizi sağlayan, çevrimiçi eğlenceyi sorunsuz olarak sunan bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

Kumandadan Beğenin!

İnternet tabanlı eğlence sistemi O!Play Mini Plus, hem video siteleri ve sosyal medya kanallarına hem de sonsuz eğlence için çevrimiçi eğlence sunan ağlara hızlı ve sorunsuz erişim için Gigabit Lan ve kablosuz bağlantı imkanı sunuyor. TV’ye HDMI ya da klasik ses-video portu üzerinden bağlanabilen O!Play Mini Plus, uzaktan kumandası ile bir tuşa basarak belleğindeki fotoğraf, videoların kolaylıkla Facebook üzerinden paylaşımına da olanak veriyor.

Ayrıca çok yönlü O!Play Mini Plus’a kablosuz bağlanabilen PC, akıllı telefon ve tabletlerinizdeki medyaları TV’de oynatma imkanınız oluyor. Hatta medya player’a bağlayacağınız USB sürücüde yer alan medyanız da doğrudan TV ekranınıza yansıyor.

Televizyonda Sosyal Kanallar

Bu set-top box Mediafly, Dailymotion*, Facebook*, YouTube, Picasa, Flickr’ın yanı sıra binlerce internet televizyonuna, radyo istasyonuna ve çok daha fazlasına bağlanarak sınırsız online eğlence sağlıyor.

Avrupa’nın en popüler video servis sağlayıcısı Acetrax’ı da destekleyen O!Play Mini Plus 109$ + KDV fiyat etiketiyle bu ay Türkiye’de satışa çıkıyor.

İLGİLİ HABERLER