Apple Watch Series 8 vücut sıcaklığını ölçecek

google news abone ol

Eğer Apple mevcut tanıtım takvimini değiştirmezse, Apple Watch Series 8 önümüzdeki eylül ayında resmiyet kazanacak. Şirketin bu saatte kullanılacak watchOS 9 işletim sistemiyle ilgili ilk bilgileri ise haziran ayında WWDC‘de paylaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Her iki etkinliğe de daha uzun bir süre var, ancak yeni Apple Watch ve watchOS hakkındaki haberler şimdiden gündemde.

Apple’ın bu yıl kullanıcıların karşısına üç yeni akıllı saat çıkarması bekleniyor. Series 8 ve yenilenen Watch SE ile birlikte daha dayanıklı tasarıma sahip bir seçeneğin de tanıtılacağı söyleniyor. Bu saatin hedef kitlesinde doğa sporları yapan kullanıcıların bulunacağı belirtiliyor.

Apple’ın watchOS 9 ile düşük güç modunu yenileyeceği söyleniyor. Yenilenen düşük güç modunda kullanıcıların saatten daha fazlasını görebileceği, bazı uygulamaları ve özellikleri çalıştırabileceği belirtiliyor.

Sağlık ilk günden bu yana Apple Watch’taki en önemli odak noktaları arasında yer alıyor. Series 8 ile birlikte saatin vücut ısısını da ölçebileceği söyleniyor. İlk etapta bu özelliğin doğurganlık planlamasına yardımcı olmak amacıyla kullanıma sunulması muhtemel görünüyor. Ancak ilerleyen zamanlarda Apple Watch’un kullanıcılarına ateşlerinin yükseldiğini söyleyebileceği, ancak bunu yaparken sayısal bir değer vermeyeceği belirtiliyor.

Apple’ın mevcut atriyal fibrilasyon (kalpte ritim bozukluğu) takip özelliğini de geliştirmesi bekleniyor. Yeni watchOS sürümüyle birlikte Apple Watch’un kullanıcısının belirli bir süre içinde ne kadar sık atriyal fibrilasyon durumuna girdiğini takip edebileceği belirtiliyor. Egzersiz uygulaması için yeni egzersiz türleri ve daha fazla koşu verisi de beklenenler arasında yer alıyor.

Apple Watch Series 8, uzun süredir beklenen kan basınıcı ölçme özelliğini ise barındırmayacak gibi görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın söz konusu özelliğin testlerinde bazı sorunlarla karşılaştığını ve bu özelliği iki yıl daha sunmayacağını belirtti. Şirketin kan şekeri takibi özelliğini de Series 8’de sunması beklenmiyor. Gurman’a göre, söz konusu özelliğin Apple Watch’a gelişi daha uzun zaman alacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR