Apple Watch GPS + Cellular modelleri Türkiye’de

google news abone ol

Apple Watch’un hücresel bağlantı imkanı sunan Cellular modeli bugün itibarıyla Türkiye’de kullanıcılarla buluştu. Müşteriler Apple Watch Series 7 veya SE modellerinin GPS + Cellular versiyonlarını tercih edebiliyor.

Apple Watch Cellular modelleri iPhone’unuz yanınızda olmasa dahi kendi kendine mobil şebekeye bağlanabiliyor, telefon aramaları yapmanıza, mesajlaşmanıza ve bildirimlerinizi almanızı sağlıyor. Bu sayede her zamankinden daha özgür olabiliyorsunuz.

Apple Watch Cellular’ın çok faydalı olabileceği birçok alan var. Kullanıcılar açık havada koşu, bisiklet, yüzme, kayak, kano, windsurf ve benzeri su sporları yaparken dahi hem antrenman metriklerinizi takip edebilir, hem de telefonları yanlarında olmasa dahi bağlantıda kalabilirler. Üstelik yürüyüş, koşu ya da bisiklet sırasında Harita’yı da kullanma ve rotayı takip etme imkanı da bulunuyor.

Apple’ın belirttiğine göre, tüm bu senaryolarda Apple Watch’a en iyi eşlik eden üçlü Siri, AirPods ve Apple Music oluyor. Bazen kullanıcılar gizlilik nedeniyle Apple Watch’tan telefon görüşmesi yapmak istemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda AirPods ve Siri kullanışlı olacaktır. iPhone’unuz yanınızda olmasa da kolayca aramalar yapabilir, mesaj gönderebilir, anımsatıcılar kurabilirsiniz. Hatta bir akıllı kilidiniz varsa yanınıza anahtar da almadan dışarı çıkabilirsiniz.

Spor yaparken müzik dinlemek isterseniz de Apple Music’teki 90 milyondan fazla şarkıya ve 30 binden fazla çalma listesine direkt olarak Apple Watch’unuzdan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde bir şeyler öğrenmek, uzman isimlerin sohbetlerini dinlemek ya da sadece ilginizi çeken bir konuya kulak vermek için Podcast’ler dinleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Siri’den istemek olacaktır.

Telefon taşımanın ya da elinde telefonla dolaşmanın çok ideal olmadığı meslek grupları; örneğin öğretmenler, doktorlar, spor hocaları, oyuncular için de Apple Watch Cellular ideal olabilir.

Apple Watch Cellular 112 veya uluslararası acil çağrı numaralarını otomatik olarak arayabiliyor

Apple Watch’un bazı kullanıcıların hayatlarını kurtardığına dair haberlere yer vermiştik. Cellular modeller kullanıcıların başlarına gelebilecek kötü durumlar için de büyük faydaya sahip. Bir kaza durumunda telefonunuza erişemeseniz dahi Apple Watch’unuzdan arama yaparak yardım alabilirsiniz. Dışarıda iPhone’unuz olmadan spor yaparken kötü bir düşme yaşarsanız düşme algılama özelliği siz hareketsiz kalsanız bile acil servislere haber vererek yardım çağırabilir. Bazen de evde telefonu unutup çıkma ya da çantayı çaldırma gibi talihsiz durumlarda da Apple Watch cellular modeli yardımınıza koşabilir. Apple Watch, düşme durumunda 112’yi otomatik olarak arayabiliyor ve konumu bildiriyor. Bununla birlikte aynı hizmetten yurt dışında birçok ülkeden de yararlanmak mümkün.

Ayrıca Apple Watch çocuklarıyla iletişimde kalmak isteyen ebeveynlar ya da telefonlarını duymayan / şarj etmeyi unutabilen aile büyükleri için de çok faydalı olabilir.

Apple Watch Cellular fiyatları

41 mm Watch Series 7 GPS için 8.399 TL, GPS + Cellular modeli için ise 13.399 TL fiyat veriliyor. 45 mm Watch Series 7’nin GPS versiyonunun fiyatı 8.999 TL iken, GPS + Cellular modelinin fiyatı ise 13.899 TL.

40 mm Watch SE GPS modeli 5.849 TL, GPS + Cellular modeli ise 9.299 TL fiyata sahip. 44 mm kasalı seçeneklere baktığımızda, GPS modeli 6.449 TL’ye, GPS + Cellular sürümü ise 9.799 TL’ye satılıyor.

Apple’ın belirttiğine göre, ABD’de satılanlar hariç olmak üzere, yurt dışından satın alınmış Apple Watch GPS + Cellular modellerini IMEI kaydını yaptırdıktan sonra Türkiye’de de kullanmak mümkün. iPhone 6s veya daha yeni iPhone sahibi olup iOS 15 ve üstü sürümle cihazlarını kullananlar Apple Watch Series 3 veya daha yeni hücresel ağ destekli akıllı saatlerini kullanabilirler.

Apple Watch Cellular modelleri şu anda yalnızca Turkcell tarafından destekleniyor. Akıllı saatin hücresel bağlantısını etkinleştirmek için bağlı iPhone’daki hattın eSIM olması gerekmiyor. iPhone’daki Watch uygulamasında bulunan etkinleştirme bölümünden hücresel bağlantı etkinleştirmesini hızlı biçimde yapabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Oppo A96 bu hafta A101’in öne çıkan ürünleri arasında

A101 26 Ocak 2023 Aldın Aldın elektronik ürünlerine baktığımızda bu hafta listede dikkat çeken ürünlerden bir tanesinin Oppo A96 olduğunu görüyoruz. Ayrıca 5000 TL...

iOS 17 görsel anlamda büyük bir yenilik getirmeyecek

Apple iOS 16 için hazırladığı en yeni güncellemeyi bu hafta içinde kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirket 2022'nin haziran ayında duyurduğu iOS 16'yı eylül ayında iPhone 14...

Donald Trump Facebook ve Instagram hesaplarını da geri alıyor

Meta, eski Başkan Donald Trump'ın Facebook hesabının "süresiz" olarak askıya alınması kararını uzatmasının üzerinden iki yılı yakın zaman geçtikten sonra, hesabı eski hâline getirme...

The Last of Us dizisinin ikinci sezonu için başrol oyuncusundan sinyal geldi

Uzun süredir merakla beklenen The Last of Us dizisi 2023'ün ilk günlerinde izleyicilerle buluşmuştu. Yayınlanan ilk iki bölümüyle hem oyunun hayranlarından hem de oyunlara...

Tesla sıkıntılara rağmen 2022’yi rekorlarla tamamladı

Tesla tedarik zincirinde yaşanan problemlere, işten çıkarmalara, dibe çakılan hisse fiyatına ve CEO'u Elon Musk'ın hakkındaki tartışmalara rağmen 2022'yi rekorlarla kapatmayı başardı. 2022'nin dördüncü...

FM23 Console versiyonunun PlayStation 5 için çıkış tarihi belli oldu

Popüler futbol menajerlik oyunu serisi Football Manager'ın en yeni oyunu Football Manager 2023 veya kısa adıyla FM23 geçtiğimiz kasım ayında oyuncularla buluşmuştu. FM23 ile...

Baz seviyedeki M2 işlemcili 14 inç MacBook Pro’da da SSD performans indirgemesi var

Apple'ın M2 işlemcili MacBook Pro'ları satışa sunmasının ardından, yurt dışında ilk incelemeleri ve analizleri de görmeye başladık. 9to5Mac tarafından yapılan testlere göre, temel seviye...

Apple’dan yaşı 10’a gelmiş iPhone 5S için güvenlik güncellemesi

iPhone 5S, son işletim sistemi güncellemesini 2018'de iOS 12'nin kullanıma sunulmasıyla birlikte almıştı. Ancak anlaşılan o ki, bu sürümdeki sayılar tamamen bitmedi. AppleInsider'ın belirttiğine göre,...