Apple Music özel içeriklerine Noel Gallagher ve Sam Smith ile devam ediyor

apple music Apple müzik ve eğlence sektöründeki çalışmalarında özel içerikleri öne çıkarma yaklaşımını sürdürüyor. İngiliz müziğinin iki önemli ismi Noel Gallagher ve Sam Smith, özel konser filmleriyle Apple Music abonelerinin karşısına çıkacak.

Gallagher’ın konser filmi “Who Built the Moon Live” ismini taşıyor. Kasım ayının başlarında Londra’daki York Hall’da gerçekleştirilen konserde kaydedilen görüntülerden oluşan filmde Noel Gallagher, hem yeni projesinin en yeni albümünden şarkıları hem de Oasis’in klasik hâline gelmiş eserlerini seslendiriyor.

Sam Smith’in konser filmi ise “The Thrill of It All Live” adını taşıyor. Bu filmde de yine Londra’da gerçekleştirilen bir konserde kaydedilen görüntüler yer alıyor. Filmde Smith’in popüler şarkılarının yanı sıra Disclosure gibi konuk grupların katılımıyla seslendirilen şarkılar da bulunuyor.

Apple Music için özel içerikler yeni bir kategori değil

Apple Music için özel içerikler yeni bir kategori değil. Konser videoları da söz konusu özel içerikler arasında sıklıkla yer alıyor. Çevrimiçi müzik servisi daha önce Arcade Fire, Pink ve Taylor Swift gibi isimlerin konser videolarını aboneleriyle buluşturmuştu. Noel Gallagher ve Sam Smith’in konser filmlerinin eş zamanlı olarak duyurulması, şirketin özel içerik ve konser videoları stratejisini daha fazla ağırlık vererek sürdüreceğini gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...