Apple mini LED ekranlı iki MacBook Pro çıkarmayı planlıyor

Ünlü analist Ming Chi Kuo, Apple ürünleriyle ilgili isabetli analiz ve öngörüleriyle tanınıyor. Kuo’ya göre; Apple, MacBook Pro serisine 2021 itibarıyla mini LED ekranlı cihazlar eklemeye hazırlanıyor. Tecrübeli analistin en son raporuna göre, Apple gelecek yıl kendi tasarımı olan işlemcileri taşıyan iki MacBook Pro çıkaracak. Bu dizüstü bilgisayarlar mini LED ekranlarla ve yeni bir tasarımla gelecek.

Mini LED panel teknolojisi, mevcut MacBook modellerinde kullanılan LED arkadan aydınlatma teknolojisine kıyasla çok daha iyi bir yerde duruyor. Mini LED’ler LCD’nin alt tabakasının hemen arkasında yer alıyor ve doğru lokal aydınlatma sağlıyor. Böylelikle siyahlar biraz daha derinleşirken, renkler de daha doğru gösteriliyor. Parlaklık da daha belirgin hâle geliyor.

Kuo’ya göre, Apple mini LED panel teknolojisinin en büyük uygulayıcılarından biri olacak. Tecrübeli analist, Apple’ın iPad Pro serisinde de mini LED panellere yer vereceği öngörüsünde bulunmuştu. Kuo’nun en son raporunda Apple’ın 2021’de mini LED panelli 10 ila 12 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştireceğini belirtiyor.

Kuo, Apple’ın mini LED panel teknolojisine yatırım yapabilmesi için gerekli finansal rahatlığı kendi işlemcilerini tasarlayarak kazandığının da altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor MagicBook V14 Windows 11 ile gelen ilk dizüstü bilgisayarlardan olacak

Kuo’ya göre; Apple, MacBook Pro serisi dışındaki dizüstü bilgisayarlarında da mini LED ekrana yer verecek. MacBook Air serisinin de 2022 itibarıyla mini LED ekranla buluşabileceği belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....