Teknoloji

Apple iPhone 6’ya ait son sızıntılar Tayvan’dan geldi

Apple iPhone 6’ya ait olduğu öne sürülen yeni fotoğraflar sızdı. Bunlar sayesinde Apple’ın gelecek nesil iPhone’una sağlam bir bakış atma fırsatı elde ediyoruz. Sızıntılar Tayvanlı eski pop yıldızı Jimmy Lin’den geldi. Lin daha önce de iPhone 5 ve iPad mini’yi tanıtımlarından önce sızdırmıştı. Bu nedenle son sızıntısına da biraz daha güvenle bakıyoruz.

apple-iphone-6-sizinti-jimmy-lin-120614-1

Fotoğraflarda iPhone 6’nın mevcut iPhone 5s’ten daha büyük olduğu görülüyor. Lin, iPhone 6’nın 4.7 inç ekranla geleceğini söylüyor. Ayrıca Weibo sayfasından verdiği bilgilere göre, Apple güç butonunu sağ kenara taşıyor. Daha önce de buna dair çeşitli izler görülmüştü. Zaten cihazın büyüyen boyutu dikkate alındığında kenara yerleştirilen güç butonu ekran uyutma ve açma işlemlerinin daha rahat şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Lin, tasarımın daha önceki modellere göre daha yuvarlak göründüğünü söylüyor, bu açıdan orijinal iPhone’u biraz daha andırıyor gibi görünüyor. Ayrıca Lin’e göre cihaz elde rahatlıkla tutulabiliyor. Bunda orijinal iPhone’da olduğu gibi fırçalanmış metalden yapılmış arka yüzeye dönülmesinin katkısı olabilir. Buna ek olarak anten de eski modellerde olduğu gibi telefonun içine taşınmış. Öte yandan iPhone 6’nın daha önceki dedikodularda da dikkat çekildiği gibi eski modellere göre daha ince bir profilde geleceğini de görüyoruz.

apple-iphone-6-sizinti-jimmy-lin-120614-2

Fotoğraflarda iPhone 6’da da iPhone 5s’te olduğu gibi ekranın altında Touch ID parmak izi tarayıcısının bulunacağı görülüyor.

Apple’ın Lightning portuna bağlanan kulaklıklar kullanacağı ve buna bağlı olarak 3.5 mm. kulaklık jakından vazgeçeceği çeşitli kaynaklar tarafından dile getiriliyordu. Ancak bu dedikodu bize çok mantıklı gelmemişti. Lin’in sızdırdığı fotoğraflarda da iPhone 6’nın 3.5 mm. kulaklık jakı barındırdığı görülüyor.

apple-iphone-6-sizinti-jimmy-lin-120614-3

iPhone 6 muhtemelen eylül ayında düzenlenecek özel bir Apple etkinliğinde duyurulacak.

İlgili >> Weibo

İLGİLİ HABERLER