HomePod mini’nin gizli sensörü ortaya çıktı

Apple, HomePod mini akıllı hoparlörünü geçtiğimiz ekim ayında tanıtmıştı. Görünen o ki, akıllı hoparlör tanıtımda gösterilenden daha fazla yeteneğe sahip. Bloomberg’in haberine göre, hoparlörde Texas Instruments tarafından üretilen ve hem sıcaklık hem de nem ölçebilen bir sensör bulunuyor.

iFixit 1.5 x 1.5 mm. boyutlarındaki sensörün cihazın diğer bileşenlerinden farklı bir yerde durduğunu belirtti. Bu da söz konusu sensörün cihazın iç sıcaklığını ölçmek için yerleştirilmediğini düşündürüyor. Apple’ın bu sensör tarafından yapılan ölçümlerle toplanan verilerin termostat veya fan gibi diğer HomeKit uyumlu cihazlarla paylaşmak için görüşmeler yaptığı da belirtiliyor.

Amazon’un en yeni Echo hoparlörleri bunu yapabiliyor. Kullanıcılar 2020 model Echo hoparlörleriyle Alexa rutinlerinden faydalanarak evdeki diğer cihazları çalıştırabiliyor.

Bloomberg’in haberinde Apple’ın HomePod mini’yi aynı şeyleri yapabilmesi için programlayabileceği belirtiliyor. Verilerin termostatla paylaşılmasının kullanıcıları ekstra sensörler satın almaktan kurtarabileceği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple AirPods için sağlık odaklı yeni özellikler planlıyor

Apple, gizli HomePod mini sensörünü ne zaman çalıştıracağı konusunda şimdilik bilgi vermiş değil. Ancak şirket geçmişte de benzer bir şey yapmıştı. Şirket, 2008’de çıkan iPod touch’ta bulunan Bluetooth sensörünü yıllar sonra aktif hâle getirmişti.

iPhone 13 Pro İncelemesi

Apple geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dört farklı iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıktı. Bunlardan ikisi "normal" olarak nitelendirebileceğimiz; ekran, işlemci, pil, yazılım...

Apple’ın yeni MacBook çipleri M1 Pro ve M1 Max adlarını taşıyabilir

Apple'ın "Unleashed" etkinliğinin başlamasından bir günden az bir zaman kala dedikodular devam ediyor. MacRumors tarafından verilen habere göre, Bloomberg'den Mark Gurman, yaygın olarak beklenen...

Apple Watch Series 7 Ön İnceleme – Video

Apple'ın Eylül etkinliğinde tanıtılan Apple Watch Series 7 cuma günü itibarıyla Türkiye'de de, dünya ile aynı anda satışa sunuldu. Apple'ın en yeni akıllı saati...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun