Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod güncellemeyle yeni özellikler kazanıyor

Apple, HomePod Software 14.1 sürümünü dağıtıma çıkardı. Bu güncellemeyle birlikte Apple’ın akıllı hoparlörüne diyafon işlevi ve başka yeni özellikler ekleniyor. Söz konusu yenilikler, önümüzdeki ay piyasaya çıkacak HomePod mini’de de mevcut olacak.

14.1 güncellemesinin en önemli yeniliği olan diyafon işlevi sayesinde HomePod’u ev içi iletişimde kullanmak mümkün hâle geliyor. Mesajlar şebekedeki belli odalara veya bölgelere ulaşacak şekilde gönderilebiliyor.

Güncellemeyle HomePod, Siri odaklı yeni özellikler de kazanıyor. Kullanıcılar farklı cihazlar üzerinde alarm, sayaç ve medya içerikleri durdurabiliyor. HomePod’a bir konum sorulduktan sonra Siri önerilerini Harita uygulaması üzerinde görmek mümkün hâle geliyor. Arama sonuçları da HomePod’dan iPhone’a gönderilebiliyor. Podcast’lerde de birden fazla kullanıcı için ses tanıma desteği sunuluyor.

Apple HomePod için yayınlanan son güncelleme, genel hatları itibarıyla Siri deneyimini optimize ediyor. Kullanıcılara alarmlarını kişisel kütüphanelerindeki şarkılardan veya Apple Music’teki liste ya da radyolardan seçecekleri şarkılarla değiştirme imkanı da sağlanıyor. Yeni HomePod mini 6 Kasım’da 99 dolarlık fiyatıyla ön siparişe çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify Car Thing medya oynatıcı cihazı tüketicilerle buluşmaya başlıyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...