Android telefondan yeni bir iPhone’a veri aktarımı nasıl yapılır?

Yeni bir iPhone satın aldınız ve daha önce sahip olduğunuz Android telefonunuzda bulunan rehber, fotoğraf, video ve bunun gibi içerikleri yeni telefonunuza aktarmak istiyorsunuz. Hazırladığımız ipucu videosunda, bir Android telefondan yeni iPhone’a veri aktarımının nasıl yapıldığını adımlarıyla anlatıyoruz.

Apple, iOS’e Taşı adını verdiği Android uygulamasıyla Android cihaz sahiplerinin verilerini yeni satın aldıkları iPhone’a pratik şekilde taşımalarına izin veriyor. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulamayı, yeni iPhone’unuzun ilk kurulumunu yaparken çalıştırmanız gerekiyor.

iPhone’un kurulumunu yaparken uygulamaların ve verilerin aktarımı adımı karşınıza çıkacaktır. Burada iCloud ve iTunes’dan yedekleme, yeni bir iPhone olarak kurma veya Android cihazdan verileri aktarma gibi dört farklı seçenek göreceksiniz. Android telefondan aktarım yapacağınız için son seçeneği tercih etmeniz gerekiyor.

Daha sonra iPhone’un ekranında göreceğiniz kodu, Android telefonda açık olan iOS’e Taşı uygulamasına girmeniz gerekiyor. Bunun ardından iki cihaz arasında bağlantı kuruluyor, hangi içeriklerin taşınacağını seçebileceğiniz ekran geliyor. Google hesabı, telefon rehberi ve bunun gibi verileri taşıyabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ve videoları taşıma imkanı da bulunuyor. Ancak son seçeneği tercih etmek taşıma işleminin biraz daha uzun sürmesine neden olacaktır.

Eğer veri aktarım işleminin çok uzun sürmesini istemiyorsanız, Film Rulosu seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Android cihazınızdaki fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’a yükleyebilir, daha sonra yeni iPhone’unuzda da bu uygulamayı kurarak fotoğraf ve videolarınıza erişmeyi sürdürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 13'ün kullanım oranı yüzde 15'e yaklaştı

Android cihazdan veri aktarımı tamamlandıktan sonra, iPhone’un kurulumuna diğer adımlarla devam edebilirsiniz. Onlar da tamamlanıp Ana ekran karşınıza geldikten sonra, Android cihazınızdaki uygulamaların App Store’dan indirilmesini isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Vereceğiniz cevaba göre, eski telefonunuzda mevcut olan uygulamalar yeni iPhone’a yüklenecektir.

Amazon Prime Video servisi için reklamlı abonelik paketi planlıyor

Amazon Prime Video servisi için reklamlı bir abonelik paketi sunmayı planlıyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre, bir süre önce başlayan hazırlıkların ilk aşamaları...

Apple’dan Türkiye’deki ürün fiyatlarına bir zam daha

Apple Türkiye'de ürün fiyatlarına geçtiğimiz pazartesi günü WWDC 2023 açılış konuşmasının ardından zam yapmıştı. Bu zammın üstünden çok kısa bir süre geçmesine rağmen, şirket...

Vivo X90 Pro+ İncelemesi

Vivo ülkemizde genellikle giriş ve orta segment Android telefonlarıyla biliniyor. Şirket, Türkiye'de açmış olduğu üretim üssüyle birlikte "yerli üretim" konusunda da önemli atılımlar yaptı....

Volvo’dan elektrikli ve kompakt yeni SUV: EX30

Volvo EX30 adını taşıyan yeni elektrikli otomobilini tanıttı. EX90'a kıyasla daha uygun fiyatlı ve kompakt bir SUV olan EX30, Volvo'nun portföyündeki dördüncü elektrikli araç....