Android telefondan yeni bir iPhone’a veri aktarımı nasıl yapılır?

Yeni bir iPhone satın aldınız ve daha önce sahip olduğunuz Android telefonunuzda bulunan rehber, fotoğraf, video ve bunun gibi içerikleri yeni telefonunuza aktarmak istiyorsunuz. Hazırladığımız ipucu videosunda, bir Android telefondan yeni iPhone’a veri aktarımının nasıl yapıldığını adımlarıyla anlatıyoruz.

Apple, iOS’e Taşı adını verdiği Android uygulamasıyla Android cihaz sahiplerinin verilerini yeni satın aldıkları iPhone’a pratik şekilde taşımalarına izin veriyor. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulamayı, yeni iPhone’unuzun ilk kurulumunu yaparken çalıştırmanız gerekiyor.

iPhone’un kurulumunu yaparken uygulamaların ve verilerin aktarımı adımı karşınıza çıkacaktır. Burada iCloud ve iTunes’dan yedekleme, yeni bir iPhone olarak kurma veya Android cihazdan verileri aktarma gibi dört farklı seçenek göreceksiniz. Android telefondan aktarım yapacağınız için son seçeneği tercih etmeniz gerekiyor.

Daha sonra iPhone’un ekranında göreceğiniz kodu, Android telefonda açık olan iOS’e Taşı uygulamasına girmeniz gerekiyor. Bunun ardından iki cihaz arasında bağlantı kuruluyor, hangi içeriklerin taşınacağını seçebileceğiniz ekran geliyor. Google hesabı, telefon rehberi ve bunun gibi verileri taşıyabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf ve videoları taşıma imkanı da bulunuyor. Ancak son seçeneği tercih etmek taşıma işleminin biraz daha uzun sürmesine neden olacaktır.

Eğer veri aktarım işleminin çok uzun sürmesini istemiyorsanız, Film Rulosu seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Android cihazınızdaki fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’a yükleyebilir, daha sonra yeni iPhone’unuzda da bu uygulamayı kurarak fotoğraf ve videolarınıza erişmeyi sürdürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
E-ink ekranlı Huawei MatePad Paper'da 400 TL'lik indirim fırsatı

Android cihazdan veri aktarımı tamamlandıktan sonra, iPhone’un kurulumuna diğer adımlarla devam edebilirsiniz. Onlar da tamamlanıp Ana ekran karşınıza geldikten sonra, Android cihazınızdaki uygulamaların App Store’dan indirilmesini isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Vereceğiniz cevaba göre, eski telefonunuzda mevcut olan uygulamalar yeni iPhone’a yüklenecektir.

E-ink ekranlı Huawei MatePad Paper’da 400 TL’lik indirim fırsatı

Huawei'nin geçen yılın ortalarında Türkiye'de satışa sunduğu Huawei MatePad Paper, e-ink ekranıyla kullanıcılara her yerde e-kitap okuma, not alma ve bunun gibi imkanları sunuyor....

AnTuTu’dan 2023 Kasım ayının en güçlü Android telefonları listesi

Mobil teknoloji dünyasında performans ölçümünün önde gelen otoritesi AnTuTu, her ay olduğu gibi 2023 Kasım ayının en güçlü Android telefon modellerini açıkladı. AnTuTu, düzenli...

Rockstar Games’ten GTA 6 sürprizi: İlk fragmanın yayın tarihi açıklandı

Rockstar Games, video oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratan bir duyuru yaptı. Şirket, merakla beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6'nın ilk...

Samsung Galaxy S24 Serisi ile ilgili en son sızıntılar: Titanyum malzeme, düz ekran

Samsung'un her yıl merakla beklenen amiral gemisi Galaxy S serisinin yeni üyeleri arasında yer alacak olan Galaxy S24 ve S24 Ultra hakkında önemli sızıntılar...