Android Messages web servisi kullanıma açıldı

android messages webBugün itibarıyla Android kullanıcıları için bir bilgisayar üzerinden SMS veya RCS (Zengin İletişim Servisleri) mesajlarını alıp göndermek daha kolay olacak. Aylar süren dedikoduların ardından Google, Android Messages web sürümünü yayınladı.

Yine sahibi olduğu Allo mesajlaşma servisiyle aynı mantıkla çalışan bu serviste kullanıcılar, Android Messages web sitesini ziyaret ederek eşsiz QR kodu oluşturuyor. Daha sonra bu kodu telefonlarının kamerasıyla taratarak telefonlarındaki Messages uygulamasını eşleştiriyorlar.

Android Messages web sitesi açık ve QR kod bileşeni de ekranda görünüyor. Ne var ki, Mesajlar uygulamasında, web sitesinde belirtildiği gibi “Mesajlar web” seçeneği gösterilmiyor. Bu da ilgili güncellemenin henüz tüm kullanıcılara dağıtılmadığı anlamına geliyor.

Uygulama gerekli güncellemeyi aldıktan sonra kullanıcılar, Android uygulamasının Ayarlar menüsü içinde ilgili seçeneği görecekler. Buna tıklattıktan sonra web sayfasındaki QR kodunu okutmaları yeterli olacak.

Web istemcisine bilgisayarın hatırlanması seçeneği de eklenmiş. Böylelikle her seferinde kod tarama işlemini tekrarlamaya gerek kalmadan uygulamayı bilgisayara bağlayabilirsiniz. Android Messages web istemcisi Chrome, Firefox, Safari ve Microsoft Edge gibi sık kullanılan internet tarayıcılarını destekliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...