Eğlence

Among Us VR versiyonunun çıkış tarihi belli oldu

among us vr
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Among Us VR versiyonu oyuncularla buluşmaya neredeyse hazır. Oyunun geliştiricileri Innersloth, Schell Games ve Robot Teddy’den yapılan açıklamada, Among Us’ın sanal gerçeklik versiyonunun 10 Kasım’da Meta Quest 2 ve Steam’de oyuncularla buluşacağı belirtildi. PlayStation VR versiyonu konusunda ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

Among Us’ın VR versiyonunda da mürettebat üyeleri tüm arkadaşlarını öldürmeden aralarındaki haini bulmaya çalışıyor. Ancak birinci kişinin görüş açısına geçilmesi oyunun tüm dinamiğini değiştiriyor. Hainlerin “arkadan “dolaşması” kolaylaşırken, oyuncular arkadaşlarını suçlarken veya kendilerini korurken el hareketlerini kullanabiliyor.

Among Us, pandeminin ilk zamanlarında popüler hâle gelmişti. Oyun arkadaşlarlar bir arada vakit geçirmenin daha “eğlenceli” yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkmıştı. Oyunun hâlâ bir kitlesi olsa da, 2020’deki kadar fenomen olmadığını belirtmek gerekiyor.

Among Us VR versiyonuyla bu popülariteyi yeniden kazanabilir mi bilinmiyor. Ancak oyunun eğlenceki senaryosunun VR oyuncularının ilgisini çekeceğini tahmin etmek de pek zor değil.

İLGİLİ HABERLER