Amazon podcast platformu Wondery’yi satın alıyor

Amazon, ABD’nin sayıları giderek azalan bağımsız podcast platformlarından birini satın almak için anlaşmaya vardı. Şirket, Blood Ties ve Dying for Sex gibi içeriklerin yapımcısı olan Wondery’yi bünyesine kattığını açıkladı.

Amazon, Wondery için ödeyeceği parayı açıklamadı. Ancak The Wall Street Journal’ın haberinde, talep edilen satış bedelinin 300 milyon dolar civarında olduğu bilgisi yer alıyor. Eğer bu bilgi doğruysa, Amazon Wondery için Spotify’ın 2019’da Gimlet Media’yı satın almak için ödediği paranın üstüne çıkmış oluyor.

Wondery ile Amazon’un podcast pazarında Spotify’ınkine benzer bir başarı yakalamayı hedeflediği söylenebilir. Podcast’ler ve sunulan orijinal içerikler, Spotify ve Amazon Music gibi platformlara lisans ücreti ödemeden gelir elde etme imkanını sağlıyor.

Amazon’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Amazon Music’te 2020’nin eylül ayından bu yana podcast’leri bulmak mümkün. Wondery ile birlite podcast’lerin büyümesini ve evrimini hızlandırmayı hedefliyoruz. Dinleyici alışkanlıklarının müziğin ötesine geçtiği bir dönemde bu satın alma, Amazon Music’in katalogunu genişletmek adına büyük önem taşıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Türkiye için resmi online mağazasını açtı

Amazon anlaşma sürecinin ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgi vermezken, bunun Wondery yapımı podcast’ler için bir şeyi değiştirmeyeceğinin altını çizdi. Satış süreci tamamlandıktan sonra da Wondery’nin yapımı olan içerikler diğer platformlar üzerinden dinlenebilecek. Amazon tarafından sağlanan kaynaklar ile Wondery’nin podcast katalogunun çok daha güçlü hâle geleceği rahatlıkla söylenebilir.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...