Amazon Music Unlimited müzik dinleme servisi Avrupa’ya açılıyor

amazon music unlimitedAmazon’un müzik dinleme servisi, Music Unlimited; Birleşik Krallık, Almanya ve Avusturya ile birlikte Avrupa açılımını gerçekleştirmiş oldu. Yaklaşık bir ay kadar önce ABD’de, Amazon Music Unlimited adıyla faaliyete geçen abonelik tabanlı müzik servisi böylelikle ilk kez Avrupa’ya gelmiş oluyor.

Amazon Music Unlimited, Amazon’un paralı müzik dinleme servisleri pazarına ikinci giriş denemesi olma özelliğini taşıyor. Daha önce de Prime üyelerine, Prime Music adı altında iki milyon civarında şarkıyı reklamsız şekilde dinleme fırsatı sunmuştu.

40 milyondan daha fazla şarkı barındırmasıyla Amazon Music Unlimited, daha kapsamlı ve büyük bir servis olarak dikkat çekiyor. Şirket aynı zamanda lansmana denk gelecek şekilde, müzik uygulamasını da yeniledi.

Music Unlimited’ın Birleşik Krallık’taki fiyat yapılandırması ABD’dekine epey yakın görünüyor. Prime üyeleri için aylık 7.99 pound veya yıllık 79 pound; Prime üyesi olmayanlar için de 9.99 pound aylık servis ücreti bulunuyor. Ayrıca Amazon Music’in bir Amazon Echo cihazıyla birlikte kullanımı da 3.99 pound ile ücretlendiriliyor. İndirimli Prime ve Echo fiyatları sayesinde Amazon Music Unlimited’ı tüketicilerin gözünde biraz daha cazip kılmak mümkün olabilir.

Amazon konuyla ilgili olarak yayınladığı basın açıklamasında, müzik servisine ABD’de gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduğunu, Birleşik Krallık’taki lansman için de çok heyecanlı olduğunu kaydediyor. Ne var ki, şirket servise gösterilen ilgiye yönelik herhangi bir rakam paylaşmıyor.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...