Amazon Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7 ile ucuz tabletleri yeniden tanımlamanın peşinde

amazon-kindle-fire-hd-6-7

Amazon’un ucuz tablet pazarını yeniden tanımlama amacıyla hazırladığı Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7, şirketin tanıttığı diğer ürünlere göre daha iddialı bir misyonla sahneye çıkıyor. Kindle Fire HD serisiyle farklı ekran boyutları ve renk seçeneklerinin, hatta çocuklara özel bir versiyonun sunulması, Amazon’un bu segmente verdiği önemi gösteriyor.

Kindle Fire HD serisi tabletler, isimlerinden de anlaşılabileceği üzere, 6 ve 7 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneğiyle geliyor. iPad mini’den ziyade iPod touch ile rekabet ediyormuş gibi görünen Kindle Fire HD 6’ya sahip olmak için 99 dolar ödemek gerekiyor. 7 inç’lik modelin fiyat etiketindeyse 139 dolar yazıyor. Kinde Fire HD 6 ve Fire HD 7 tabletlerin sevkiyatı önümüzdeki ay başlayacak.

amazon-kindle-fire-hd-6

Amazon’un yeni tabletlerinde MediaTek tarafından üretilen dört çekirdekli 1.5 GHz işlemciler bulunuyor. Şirkete göre, bu işlemciler sayesinde Amazon Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7, Samsung Tab 4’ten 3 kat daha iyi bir grafik performansı sergiliyor. Fire HD tabletlerinin bu performansa gerçekte erişip erişmeyeceği henüz bilinmese de, giriş seviyesindeki diğer Android tabletlerden daha hızlı olmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

Hız algısının oluşmasında Amazon’un Kindle tabletlerinde kullandığı Fire OS işletim sistemi önemli bir rol oynuyor. Dördüncü sürümle birlikte işletim sistemine gelişmiş aile profilleri ekleyen şirket, içeriklerin aile arasında paylaşılmasını mümkün kılıyor. Buna ek olarak, izlenmesi beklenen videoların önceden belleğe alınması da dikkat çeken bir diğer gelişim oluyor. Fire OS tabletler için ”üretken” bir işletim sistemi olarak nitelenmese de, Amazon’un içeriklerini tüketmek için yeterli görülüyor. Her iki modelde de ön ve arka kamera mevcut.

amazon-kindle-fire-hd-7

Tasarım bakımından Kindle Fire HD 6 ve Fire HD 7’nin görenleri etkilemesi pek olası gözükmüyor. Amazon’un sunduğu cesur renk seçenekleri de durumu kurtarmaya yetmiyor. Kindle Fire HD serisi tabletler, siyah, beyaz, lacivert, sarı ve pembe renk seçenekleriyle birlikte geliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...