Eğlence

Amazon Fallout dizisi için kolları sıvıyor

amazon fallout 76

Bethesda’nın popüler oyun serisi Fallout, Amazon tarafından televizyon dizisine dönüştürülüyor. Deadline sitesinin haberine göre, Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un şirketi Kilter Films’in yapımcılığını üstlendiği dizinin yapım süreci bu yıl içinde başlayacak.

Habere göre, dizinin ilk bölümü için yönetmen koltuğuna da Jonathan Nolan oturacak. Amazon Studios’tan yapılan açıklamaya göre, dizinin yürütücü yapımcıları da Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) ve Graham Wagner (Silicon Valley) olacak.

Joy ve Nolan geçtiğimiz yıl konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Fallout tüm zamanların en iyi oyun serilerinden biri. Bu inanılmaz yaratıcı hikayenin her bir bölümü bize arkadaşlarımıza veya ailelerimize ayırabileceğimiz saatlere mal oldu. Dolayısıyla Amazon Studios ile birlikte bu devasa, yıkıcı ve kara mizahı bol evreni başka bir boyuta taşıyacağımız ve bunu yaparken de Todd Howard ve Bethesda’daki diğer çılgınlarla çalışacağımız için çok heyecanlıyız.”

Fallout, 2077’de yaşanan bir nükleer savaşın yol açtığı yıkıntıların içinde geçiyor. Oyunun dizisinde “kara mizah” unsurlarının ve B sınıfı filmlerdeki nükleer fantezilere yer verileceği konuşuluyor.

Amazon Fallout için yayın haklarını 2020’de almıştı. Fallout dizisi Amazon’un Jonathan Nolan ve Lisa Joy ile imzaladığı anlaşmanın en önemli parçalarından biri olacak. Dizinin oyuncu kadrosu için henüz bilgi verilmiş değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER