AirPods Pro da USB-C girişiyle yenileniyor

iPhone 15 serisiyle birlikte Lightning’den USB-C girişine geçiş yapan Apple, bu değişimde popüler kulaklığı AirPods Pro’yu da unutmadı. Cupertino merkezli şirket, bu kulaklığın şarj kutusunu da USB-C girişiyle yeniledi.

Yani hem iPhone 15 hem de AirPods’un en yeni Pro versiyonunu alanlar telefonlarının ve kulaklıklarının şarj kutularının pilini aynı kabloyla doldurabilecek. Buna ek olarak, artık AirPods’un pilini iPhone’a bağlayarak doldurmak da mümkün olacak.

AirPods’un en azından Pro versiyonuyla USB-C’ye geçişi, Apple’ın bu bağlantı teknolojisini kademeli şekilde benimsemesinde en son adım olarak değerlendirilebilir. Mac, iPad, iPhone ve hatta Apple TV 4K’nın uzaktan kumandası gibi aksesuarlarda şirket USB-C’ye geçiş yapmıştı. Apple etkinlikte EarPods kablolu kulaklığının USB-C çıkışlı bir versiyonunu da gösterdi.

AirPods Pro’daki USB-C değişimi AirPods ve AirPods Max’e uğramadı

AirPods Pro’daki bu değişim standart AirPods veya AirPods Max’e henüz uğramış değil. Yani bu ürünler yine Lightning girişiyle satılmaya devam edecek. Apple bu cihazların USB-C ile yenilenmesi konusunda bilgi vermezken, geçmiş dedikodular bu değişim için önümüzdeki yılı işaret ediyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun