Acer Iconia One 8: Çocuk dostu Android tablet

Acer Iconia One 8

Bugünlerde her çocuk oyun oynamak, video izlemek veya internette gezinmek için bir tablet istiyor. Ne var ki, çoğu tablet çocuklar düşünülerek geliştirilmiyor. Acer bunu yeni “aile dostu” tableti Iconica One 8 ile değiştirmeyi planlıyor.

Bu tableti aile dostu yapan unsur nedir? Acer’ın Kids Center adı verilen, çocuk dostu bir kullanıcı arayüzü barındıran uygulaması bu tablette yüklü olarak geliyor. Bu uygulamada çocuklar için içerikler de yüklü bulunuyor. Bunlar arasında oyunlar, videolar, kitaplar ve web siteleri bulunuyor. Ayrıca ebeveyn kontrolleri de mevcut, böylelikle anne ve babalar çocuklarının Iconica One 8’i nasıl kullandıklarını takip edebilecekler.

Acer Iconia One 8: 8 inç HD ekran

Iconia One 8’de 8 inç HD IPS çoklu dokunmatik ekran, dört çekirdekli MediaTek CPU, 5 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera bulunuyor. 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 128 GB’ye kadar kapasiteye sahip kartları destekleyen microSD kart yuvası da bulunuyor.

Acer Iconia One 8 tablet şubat ayında ABD’de, yaklaşık 100 dolarlık fiyat etiketiyle; beyaz, siyah ve mavi renklerle çıkacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...