Teknoloji

16 inç ekranlı Acer Swift 3 Türkiye piyasasına giriyor

16 inç ekranlı acer swift 3 türkiye fiyatı

16 inç ekranlı Acer Swift 3, Türkiye’de ilk kez satışa çıkıyor. Şirketin belirttiğine göre Swift 3, hareket halinde çalışanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir dizüstü bilgisayar deneyimi sunuyor. Şıklık, güç ve dengenin bir araya geldiği belirtilen bu cihazın tamamen metalden yapılmış ince kasasına, uzun pil ömrüne ve üst düzey performans özelliklerine vurgu yapılıyor.

Özellikle günün büyük kısmında ofis dışında çalışanların ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen Acer Swift 3 (SF316-51), 11.Nesil Intel Core i5 işlemci seçenekleriyle sunuluyor. 15,90 mm kalınlık ve 1,7 kg ağırlığa sahip olan cihaz, renk değişkenli ve tamamen metal çelik grisi kasasıyla bir çantanın içinde rahatlıkla taşınabiliyor. Menteşe tasarımı, dizüstü bilgisayarın hem serin kalmasını hem de havalı görünmesini sağlıyor. Dar çerçeveli ekranıyla cihaz yüzde 88,2 ekran gövde oranına sahip. Swift 3’ün, 300 nite varan parlaklık ve %100 sRGB’ye sahip DC karartmalı 16 inç FHD IPS yansımasız ekranı, tutarlı bir şekilde zengin, parlak ve titremeyen görüntüler sunuyor.

Intel Iris Xe ekran kartı, 8 GB LPDDR4X RAM ve 512 SSD PCIe depolama özellikleri ile birlikte; 11,5 saate kadar kullanım imkânı sunan uzun ömürlü bir pile sahip Swift 3, sadece 30 dakika şarj olduktan sonra 4 saate kadar kullanım olanağı sunuyor. Swift 3 ayrıca, kapalı durumdayken USB Type-A ile harici bir cihazı şarj edebiliyor.

Parmak izi okuyucuyla güvenli ve kolay giriş yapma imkanı veren Swift 3, 2. Nesil USB 3.2 Type-C ve Thunderbolt 4 bağlantı noktaları sayesinde yüksek hızlı veri aktarımı yapabiliyor. Windows 11 Home işletim sistemi ile yüklü gelen cihazda 2 adet USB 3.2 Gen 1 Type-A bağlantı noktası ve 1 adet HDMI bağlantı noktası da var. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantısı, Wi-Fi 5’e (802.11ac) göre üç kata kadar daha fazla çıkış ve yüzde 75’e kadar daha düşük gecikme sağlıyor.

Termal tasarım dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. Swift 3’ün hava girişli klavyesi %10’a varan oranda daha fazla ısıyı dışarı atarak soğutmayı en üst düzeye çıkarıyor. %10’a varan oranda daha fazla hava akışı sağlayan eğimli uçak tipi fanla ise daha fazla hava girişi elde ediliyor. Acer Swift 3, aydınlatmalı klavyesi ile kullanıcılara karanlık ortamlarda da yazı yazma olanağı veriyor. Cihaz, DTS Audio, Acer TrueHarmony ve yapay zeka destekli gürültü önleme özelliğini de barındırıyor.

Acer Swift 3 (SF316-51), Türkiye’de 11.000 TL fiyatla satışa sunuluyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER