15 Temmuz etkinlikleri kapsamında 200 drone ile ışık gösterisi

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde İstanbul Boğazı’nda da bir etkinlik düzenlendi. Askeri darbe girişimi sırasında en sıcak saatlerin yaşandığı yerler arasında bulunan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Kuleli Askeri Yerleşkesi, T.C.Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen bu etkinliğin merkezinde yer aldı.

Kuleli Askeri Yerleşkesi’nin boğaza bakan binası çeşitli ışık oyunlarıyla aydınlatılırken, 200 drone’dan oluşan bir filo da belirlenen kareografi doğrultusunda etkileyici bir ışık gösterisi sundu. Yerleşkenin tepesinde havalanan insansız hava araçları tek bir yıldız, birkaç yıldızdan oluşan bir küme, ortasında ay yıldızın yer aldığı Türkiye haritası, Türk bayrağı, “Milletin Zaferi” yazısı gibi farklı ışık gösterileriyle etkileyici sahneler oluşturdu.

İletişim Başkanlığı’nın belirttiğine göre, “15 Temmuz temalı ışık gösterisi” ile birlikte Türkiye’de ilk kez 200 İHA ile bu tarz bir etkinlik gerçekleştirilmiş oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...