Motorola’nın yeni akıllı telefonları yolda

motorola-moto-sizinti-160715

Motorola, son iki yıldır yeni akıllı telefonlarını ağustos ve eylül aylarında görücüye çıkarıyor. Son sızıntılar, şirketin 2016’da da aynı yaklaşımı sürdüreceğini gösteriyor. HelloMotoHK’nin Google+ hesabından paylaşılan bir fotoğraf, Motorola’nın en az dört yeni telefon üstünde çalıştığını ortaya koyuyor.

Moto X ve Moto G’nin yeni versiyonlarına ek olarak, iki yeni Droid serisi telefon fotoğrafta görülüyor. Söz konusu cihazlardan birinin “Mini” formunda bir cihaz olduğu belirtiliyor. Fotoğrafta gözüken arka kapak tasarımları, Motorola’nın yeni telefonlarının hepsinde benzer bir tasarım dilini tercih edeceğini gösteriyor. Cihazlara dair diğer detaylar ise henüz belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz ay TechnoBuffalo tarafından paylaşılan taslak çizimler, Motorola Moto G’nin geçtiğimiz yılki modele benzer bir tasarıma sahip olabileceğini ortaya koymuştu. Paylaştığı sızıntıların isabetiyle ünlenen Evan Blass tarafından paylaşılan fotoğraf ise, Motorola Moto G’nin geniş renk skalasını ortaya koyuyor. Şirketin daha önce sadece Moto X ve Moto 360’ı dahil ettiği kişiselleştirme programı Moto Maker’a Moto G’yi de eklemesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Motorola’nın yeni telefonlarına dair sızıntıların artması, akıllara “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.” sözünü getiriyor. Şirketin, heybesindeki yeni ürünleri yakında gözler önüne çıkarması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER