Xiaomi
Xiaomi 15
📺
Ekran
6.36"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5240 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.62 23mm OIS (Leica)
🤖
OS
Android 15 (HyperOS 2)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 15 |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2024 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Yeşil, Pembe |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.5 |
| Yükseklik (mm) | 152.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.08 |
| Ağırlık (g) | 189 |
| Malzeme | Xiaomi Shield Glass ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.36 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1200 x 2670 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 460 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3200 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Xiaomi Shield Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.32 GHz Oryon V2 + 6x3.53 GHz Oryon V2) |
| GPU | Adreno 830 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.62 23mm OIS (Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 14mm 115° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.0 60mm 2.6x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5240 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi2) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 4.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (HyperOS 2) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 15 Haberleri
13 Mayıs 2026990 HP gücündeki Xiaomi YU7 GT ilk kez trafikte görüntülendi
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
11 Mayıs 2026MediaTek Dimensity 8600 ile orta segmentte dengeleri değiştirebilir
08 Mayıs 2026Porsche Taycan Turbo GT elektrikli otomobil rekorunu kırdı
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

