📱
Xiaomi
Xiaomi 14 Ultra
📺
Ekran
6.73"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 3
🧠
RAM
16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
90WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.63-4.0 23mm OIS (1" Sony IMX989 / Leica / değişken diyafram)
🤖
OS
Android 14 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 14 Ultra |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Titanyum |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.3 |
| Yükseklik (mm) | 161.4 |
| Kalınlık (mm) | 9.2 |
| Ağırlık (g) | 219 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / titanyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.73 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED E7 |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 521 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz X4 + 3x3.15 GHz A720 + 2x2.96 GHz A720 + 2x2.27 GHz A520) |
| GPU | Adreno 750 |
| RAM | 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.63-4.0 23mm OIS (1" Sony IMX989 / Leica / değişken diyafram) |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/1.8 12mm 122° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.5 75mm 3.2x + 50MP f/2.0 120mm 5x OIS periskop |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Leica Quad / değişken diyafram / Zoom 120x |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 90W |
| Kablosuz Şarj (W) | 80W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Gen 2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 14 Ultra Haberleri
18 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için geri sayım başladı
18 Mayıs 20262026’da 20.000 TL’yi aşmadan alınabilecek en dengeli telefonlar
15 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için küresel tanıtım tarihi sızdırıldı
12 Mayıs 2026Android Show 2026 etkinliğinde duyurulan tüm yenilikler
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

