Xiaomi
Xiaomi 13T
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8200 Ultra
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 26mm OIS (Leica)
🤖
OS
Android 13 (HyperOS)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 13T |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Mavi, Beyaz |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.7 |
| Yükseklik (mm) | 162.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.5 |
| Ağırlık (g) | 193 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam veya deri arka / plastik |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1220 x 2712 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 446 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2600 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8200 Ultra |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.1 GHz A78 + 3x3.0 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 26mm OIS (Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 15mm 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/1.9 50mm 2x |
| Ön Kamera | 20MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (HyperOS) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 13T Haberleri
08 Ocak 2026OnePlus 15T hakkında bilinenler: Pil, ekran ve işlemci
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
21 Temmuz 2025OnePlus 15T ile birlikte Pad 3 Mini de sahneye çıkabilir
12 Mayıs 2025Xiaomi 16, Snapdragon 8 Elite 2 ve 6800 mAh pil ile geliyor
04 Mayıs 2025Vivo, AnTuTu’nun Nisan 2025 listesinin ilk üç sırasını aldı
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
