Xiaomi
Xiaomi 12T
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8100 Ultra
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
108MP f/1.7 OIS
🤖
OS
Android 12 (MIUI 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 12T |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Gümüş, Mavi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.9 |
| Yükseklik (mm) | 163.1 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 202 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1220 x 2712 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 446 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8100 Ultra |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | Octa-core (4x2.85 GHz A78 + 4x1.8 GHz A55) |
| GPU | Mali-G610 MC6 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 108MP f/1.7 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 makro |
| Ön Kamera | 20MP f/2.24 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@120fps |
| Kamera Özellikleri | 108MP / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 14) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI |
📰 Xiaomi 12T Haberleri
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
15 Şubat 2025A101'de Samsung Galaxy Watch 7 40mm fırsatı: 6.999 TL
13 Ocak 2025Xiaomi'nin HyperOS 3 güncellemesini alması beklenen cihazların listesi ortaya çıktı
23 Kasım 2024Xiaomi Türkiye, Android 15 tabanlı HyperOS 2 güncellemesi alacak cihazları açıkladı
21 Kasım 2024Samsung Galaxy Tab S10+, A101 21 Kasım 2024 öne çıkan elektronik ürünü
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
