Xiaomi
Xiaomi 12S Ultra
📺
Ekran
6.73"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8+ Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
4860 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 23mm OIS (1 inç Sony IMX989)
🤖
OS
Android 12 (MIUI 13)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 12S Ultra |
| Çıkış Tarihi | Temmuz 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz (Çin) |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.97 |
| Yükseklik (mm) | 163.17 |
| Kalınlık (mm) | 9.06 |
| Ağırlık (g) | 225 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.73 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED E5 |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 521 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X2 + 3x2.75 GHz A710 + 4x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 23mm OIS (1 inç Sony IMX989) |
| Geniş Açı Kamera | 48MP f/2.2 12mm 128° |
| Telefoto Kamera | 48MP f/4.1 120mm 5x periskop OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / 1" sensör / Space Zoom / OIS |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4860 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (MIUI 13) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI / Leica |
📰 Xiaomi 12S Ultra Haberleri
07 Nisan 2025Xiaomi, 15. yılını 15S Pro modeliyle kutlayacak
25 Şubat 2025Xiaomi 15 Ultra'nın kamera özellikleri yeni görseller eşliğinde duyuruldu
17 Şubat 2025Xiaomi 16 Pro ve 16 Ultra 6,85 inç düz ekranla gelebilir
15 Şubat 2025A101'de Samsung Galaxy Watch 7 40mm fırsatı: 6.999 TL
15 Şubat 2025Xiaomi 15 Ultra'nın sızdırılan görselleri Leica benzeri tasarımı ortaya koyuyor
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
